Přeskočit na hlavní obsah

Murder Mystery

Adam Sandler se už v kinech v posledních letech moc nepohybuje. Jeho komedie byť stále zvládají vydělávat peníze, zase tolik jako v minulosti netáhnou. Před pár lety tedy podepsal exkluzivní smlouvu s Netflixem, pro který měl vyprodukovat hned několik komedií, které si to místo kina zamíří přímo na streamovací platformu. Zatím tahle spolupráce přinesla především mizerné laciné komedie, které mají k tomu nejlepšímu od tohoto komika hodně daleko. Může na téhle tendenci jeho novinka Murder Mystery něco změnit? 


Nick (Adam Sandler) a Audrey (Jennifer Aniston) jsou spolu už několik let, přesto pořád nevyrazili na líbánky. Jejich vztah navíc začíná trpět tím, že Nick nedokázal už poněkolikáté složit detektivní zkoušky. Mají ovšem výročí a tak se rozhodne si trochu přibarvit svoji situaci a aby si o něm jeho žena nemyslela že na ni začíná kašlat, vyrazí do Evropy na výlet. Po cestě se ovšem seznamují s milionářem Charlesem Cavendishem (Luke Evans), který je pozve na výletní loď jeho rodiny, kde se pořádá svatba. Ani Nick ani Audrey ovšem netuší, že se stanou svědky vraždy...

Je to docela překvapivý výsledek ale po letech jsem zase viděl snímek od Adama Sandlera (jediná vyjímka byl snímek The Meyerowitz Stories (New and Selected) ve kterém se Sandler také objevil ale to byl film trochu z jiného ranku), u kterého nemám potřebu si rozmlátit hlavu o nejbližší možnou pevnou plochu. Je to až překvapivé kam dokázal tenhle komik klesnout a jak moc se dovedl jeho jednolitý druh humoru zajíst. Tentokráte ovšem má k ruce hned několik schopných hereckých představitelů a ono to rázem jde na to i koukat. V rámci možností. 


On totiž celý film Murder Mystery je takovou částečnou parodií na filmy na motivy příběhů těch největších literárních detektivů jako Hercule Poirot a spol. Na rozdíl od ostatní komediálních kousků Sandlera a spol z posledních let ovšem jde onen fekální humor trochu stranou. Hra na debily tu sice pořád je dominantní, v tomhle podání to ovšem pořád působí jakž takž docela obstojně (zvláště když člověk má ještě vypálenou v hlavě díru po zhovadilosti jménem Holmes & Watson). 

Ba co více, když to člověk vezme kolem a kolem, je vlastně tahle novinka jako bezduchá výplň nebo jako kulisa k něčemu jiném vlastně docela obstojná. Nedělá to z filmu kdovíjak dobrý nebo zajímavý film, nicméně jako skrz naskrz průměrná komedie která vyvažuje svoje slabší momenty alespoň trochu zajímavým nápadem (přeci jen detektivních komedií tu za posledních pár let moc nebylo) a docela příjemně over the top momenty a postavami v podání více či méně známých herců a hereček.     


Řemeslně filmu pak tak trochu zase čouhá "sláma" z bot, nicméně díky faktu že se sám film nebere ve výsledku tak moc vážně, to vlastně až tak zásadní neduh není. Ta hodina a třičtvrtě ve společnosti filmu by se sice dala strávit i příjemněji, nicméně v porovnání se Sandlerovkami za posledních deset let je to asi nejzábavnější kousek tohoto herce od Zohana. Přičtěte si trochu dodatečné nostalgie díky Jennifer Aniston a máte komedii, která sice končí na hranici průměru, pro hlavní aktéry je i toto vlastně docela výhra. 

Murder Mystery je v celku ještě pořád koukatelnou komedií, která si utahuje z velkých literárních detektivek a ještě k tomu stíhá pomrkávat po případném pokračování, kdyby přeci jen tohle mělo úspěch u diváků. Žádné velké věci nečekejte, pokud vám ale stačí pár docela úsměvných momentů a známé osobnosti v obsazení, směle do toho. Sandler má ve své filmografii rozhodně pekelnější kusy a po kouscích jako Jack a Jill, Pixely nebo Sandy Wexler je průměrná komedie pořád preferovanější variantou.    
Po hromadě zhovadilostí posledních let se Sandler vrací ve v rámci možností obstojné a po všech ohledech průměrné komedie, která si utahuje z literárních detektivek a zvládá to i bez sandlerova specifického fekálního humoru. Takže vlastně docela výhra. Pořád to z téhle komedie ale nedělá krovíjak dobrý film, jako kulisa to ovšem asi ujde. 
Murder Mystery
Drama / Mysteriózní / Romantický / Akční / Komedie

USA, 2019

Režie: Kyle Newacheck
Scénář: James Vanderbilt
Kamera: Amir M. Mokri
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Hrají: Jennifer Aniston, Adam Sandler, Gemma Arterton, Luke Evans, Ólafur Darri Ólafsson, Terence Stamp, Adeel Akhtar, David Walliams, Erik Griffin, John Kani, Dany Boon, Luis Gerardo Méndez, Helena Marie, Jackie Sandler, Šiori Kucuna, Pilar Holland
Producenti: Beau Flynn, James Vanderbilt, Tripp Vinson, Allen Covert, Adam Sandler, James D. Stern
Střih: Tom Costain

Na VOD od: 14.06.2019 Netflix

https://www.csfd.cz/film/319849-murder-mystery/
https://www.imdb.com/title/tt1618434/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Doom Annihilation

Pamatujete si na filmového Dooma, který do kin vtrhl před čtrnácti roky a také se z převážné části natáčel u nás? Že ne? Kdo by se divil, tahle videoherní adaptace se zařadila po právu do zástupu braků, které se snažily prodat slavnou videoherní značku na stříbrná plátna tím co možná nejlacinějším způsobem. Ano původní film Doom z roku 2005 měl sice pár zajímavých nápadů, každopádně, jich bylo zatraceně málo na to, aby stály za další shlédnutí. Loni ovšem někoho napadlo se pustit do dalšího pokusu, které se v některých sektorech prodává jako druhý díl, aniž by měl cokoliv vyjma předlohy a názvu cokoliv společného s původním filmem, ve kterém se mimo jiné objevili i Karl Urban a Dwayne Johnson. Doom Annihilation se za pár dní podívá do digitální distribuce po celém světě a já se vám pokusím na následujících řádcích přiblížit, proč by vás to mělo nechat absolutně chladnými. 

Spravedlnost podle Spensera | Spenser Confidential

Na první březnový týden si Netflix nachystal další novinku, která budí pozornost diváků. Svůj nový film totiž pro Netflix natočil komerčně realtivně úspěšný rutinér Peter Berg a do hlavní role tentokrát opět sehnal Marka Wahlberga. Jedná se tak již o několikátou jejich spolupráci v řadě a minimálně to co doposud natočili, stálo vždy za to. Bude z toho i tentokrát úspěch? Producenti Netflixu by rozhodně byli rádi, kdyby se knižní postava z pera  Roberta B. Parkera  dočkala dostatečné popularity, aby si tahle kriminálka vysloužila pokračování, po kterém film v závěru pokukuje. Spravedlnost podle Spensera to ovšem nebude mít jednoduché a záleží, kolik fanoušků si tahle knižní adaptace nakonec na platformě najde... 

Dokonalý svědek s.r.o. | The Wedding Ringer [60%]

Komik Kevin Hart jede. Ze stand-up baviče se v posledních letech stává nová afro-americká filmařská kasovní jistota. Lidi baví, talent má a umí si vybírat přesně ty nenáročné materiály, které jsou předurčené ke kasovním úspěchům. The Wedding Ringer na tom není jinak. Rodinných oddychových komedií tu bylo již spousta a těch s tématikou svatby také není zrovna málo, nicméně i přesto si právě tato nová komedie, které domácí kinopremiéra byla začátkem roku zrušená, své diváky rozhodně najde. Jen nečekejte zázraky.  Doug ( Josh Gad ) je úspěšný podnikatel, který má vše co by si jen mohl mladý člověk jako on přát. Po otci zdědil vysoké bohatství ve formě úspěšné firmy, v osobním životě má pak krásnou partnerku Gretchen ( Kaley Cuoco-Sweeting ), se kterou se hodlá co nejdříve oženit. Jenže právě v tom je problém. Díky svému problematickému dětství a pozdějšímu zaměření na práci totiž Doug neměl nikdy moc čas na přátele a tak nemá koho by si pozval na svatbu a co je ještě horší, nemá nik