Přeskočit na hlavní obsah

Ze zákulisí filmu #4 | Pokračování, která naštěstí nepřišlaVítejte u čtvrtého dílu nepravidelné rubriky Ze zákulisí filmu, ve které se můžete dočíst trochu toho zákulisního bulváru o tom, co se děje v pozadí všech těch známých i neznámých filmů, které všichni máme rádi i které úplně v oblibě nemáme. Poté, co jste se v minulých dílech mohli dočíst o komiksových filmech, které nakonec nevznikly a o castingových tahanicích, které málem změnily kultovní filmy k nepoznání, se v dnešní díle pokusím přiblížit několik docela bizarních nápadů na pokračování známých filmů, které (v některých případech naštěstí) nevznikly. Fantazie některých filmových producentů ale očividně nezná meze. Takže pojďme na to.


Otevřít tohle téma můžeme hned první kultovní podívanou, rodinným filmem Stevena Spielberga E.T. - Mimozemšťan. Poté, co si původní snímek z roku 1982 odbyl premiéru a v kinech zaznamenal nevídaný úspěch a oblibu, Steven Spielberg a scénáristka Melissa Mathison začali připravovat pokračování, které se mělo jmenovat E.T. II: Nocturnal Fears. Děj snímku se měl zaměřit na zlé mimozemšťany z vesmíru, kteří měli unést dětské hrdiny z planety země a titulní hrdina je měl zachraňovat na mimozemské planetě. Spielberg sám se ale později rozhodl tento připravovaný sequel zrušit, neboť by dle jeho názoru jen poškodil dojem z původního snímku.
Své poněkud podivné pokračování měl dostat také snímek Osobní strážce. Romantická kultovní podívaná s Kevinem Costnerem a Whitney Huston patří dodnes k ultimátním dojákům, které mají své místo pro zamilované páry i dnes. O to překvapivější je fakt, že sám Kevin Costner se pouštěl do příprav druhého dílu, ve kterém se jeho Frank Farmer měl starat o bezpečí nikoliv zpěvačky, ovšem rovnou hned princezny některé z evropských zemí. Co je na tom plánu bizarního, říkáte si? Costner měl docela jasnou představu a dle jeho slov i byl předběžně dohodnutý na herečce, která měla danou princeznu ztvárnit. V této roli se totiž měla objevit sama princezna Diana.Ta prý s Costnerem jednala o své účasti a on jí přislíbil roli přímo na tělo. I přes to, že projekt prý měl hotový první verzi scénáře v srpnu 1997 z něj nakonec sešlo, když Diana ještě tentýž měsíc tragicky zahynula při autonehodě v Paříži.
Trojčata, to je název dalšího trochu podivného projektu, který se po nějaké době nedávno probudil k životu a možná bychom se ho přeci jen mohlo dočkat. V roce 1988 měla v kinech premiéru komedie Dvojčata, ve které si sourozeneckou dvojici zahráli Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito. V pokračování se k těmto dvěma měl přidat ještě třetí herec nebo herečka, mluvilo se o tom, že by si třetího do party zahrála prvně Roseanne Barrová ze seriálu Roseanne a později také Eddie Murphy. Projekt se nakonec nedostal do produkce a málem by na něj producenti zapomněli. To ovšem do roku 2012, kdy bylo oznámeno, že film přeci jen vznikne a režisér originálu Ivan Reitman bude i u dvojky. Od té doby je ovšem podezřele klid.
Pokud vám přišla základní premisa oblíbené komedie Mrs. Doubtfire - Táta v sukni jako poněkud podivná (jak jeden fanouškovský trailer na youtube ukazuje, dá se z toho snadno udělat horor), ještě netušíte, jaké pokračování měli v plánu producenti jedničky. Ve druhém díle, který se začal připravovat v roce 2003, tedy deset let po premiéře jedničky, se z odvážného otce měl stát slídil, který v různých převlecích dohlíží na svoji dceru, která by tou dobou byla už na vysoké. Vzhledem k tomu, že se ani po třech letech příprav scénáře výsledek Robinu Williamsovi nelíbil, v roce 2006 od projektu odešel což pro tuhle “taškařici” znamenalo definitivní stopku.
Ještě o něco méně logické je připravované pokračování Gladiátora, na které nakonec nedošlo. Ano, toho Gladiátora Ridleyho Scotta, ve kterém hlavní hrdina v podání Russella Crowea v závěru zemřel. To tvůrce ovšem nezastavilo v plánování dalšího dílu, ve kterém se Maximus Decimus Meridius měl v podsvětí pustit rovnou do římských bohů. Měl cestovat napříč velkými bitvami v čase, stát se nesmrtelným a skončit až v současnosti. Na přípravě scénáře pracoval navíc Nick Cave. Z tohoto projektu nakonec sešlo, byť mu byli všichni zúčastnění nakoleněni. Sešlo i ze spinoffů o Maximově synovi a z prequelu, který se měl odehrávat patnáct let před událostmi původního filmu. Není všem dnům ovšem konec, v březnu letošního roku se Ridley Scott nechal slyšet, že by rád přemluvil Russella Crowea do pokračování, pro které má údajně skvělý nápad. Tedy se možná ještě onoho pokračování nakonec dočkáme.
Snímek Falešná hra králíkem Rogerem byla v době své premiéry v roce 1988 poměrně nečekaný hit. Dokonce tak velký, že to tvůrce přimělo k přípravám druhého dílu. V roce 1992 se pustili do příprav pokračování, ve kterém by se měl králík Roger podívat do války kreslených postaviček ve skutečném světě. Válka kreslených postaviček měla dostat jméno Roger Rabbit 2: Toon Platoon, nicméně z projektu nakonec sešlo. Robert Zemeckis ovšem přiznal, že pokračování filmu možná v budoucnu přeci jen vznikne formou jeho oblíbené motion capture. A to i přes fakt, že jedna z hvězd původního filmu Bob Hoskins se veřejně vyjádřil proti tomuto pokračování.
Díky fenomenálnímu úspěchu snímku Sedm se i v jeho případě řešilo připravované pokračování. Byť totiž původní film skončil poměrně uzavřeně, producenti jednoduše chtěli další díl a tak vznikl projekt Ei8ht. Tvůrce původního filmu David Fincher se na adresu připravovaného pokračování vyjádřil následovně: “Mám o to menší zájem než o to, aby mi někdo típnul cigarety do oka.” V pokračování se z postavy Morgana Freemana měl stát jasnovidec, který měl jít po stopách vraha, který byl podobně obdařen. Toto pokračování se nicméně v jiné podobě nakonec dočkalo zfilmování, snímek V mysli vraha s Anthony Hopkinsem z roku 2015 je přepracovanou verzí scénáře právě k pokračování thrilleru Sedm.
Pokračování se ostatně měl dočkat i snímek Con Air. Akční snímek o partě kriminálníků, kteří ukradnou letecký spoj se měl dočkat nového života v druhém díle nazvaném Con Airport kde se jim podařilo obsadit celé letiště. Pokračování se ovšem od země nezvedlo, veškeré plány skončily u 15 stránkového nástřelu děje. Režisér Simon West se před pár lety ovšem svěřil s tím, že by rád celou partu přivedl v případném pokračování. Od té doby je ovšem kolem projektu ticho, byť je jasné, že Nicolas Cage by do toho určitě šel.
Mimo jiné se trochu zvláštních pokračování měly také dočkat snímky jako Cliffhanger (dvojka měla v plánu titulního hrdinu uzavřít v rámci obrovské přehrady), Forrest Gump (snímek Forrest Gump 2: Gump & Co by se zaměřil na hlavního hrdinu během událostí osmdesátých a devadesátých let), Základní instinkt (ve trojce se neměla objevit postava Sharon Stone), Batman se vrací (v poněkud zvláštním filmu Catwoman: Batman Returns 2 který vznikal v době premiéry Batman navždy se měla do popředí dostat Catwoman Michelle Pfeiffer), Hele vole, kde mám káru? (dvojka měla měla být téměř identickou kopií jedničky), Leon (v pokračování Mathilda se zbraně měla chopit postava Natalie Portman a vydat se cestou pomsty), Wanted (v druhém díle se měla vrátit Angelina Jolie), Casablanca (dvojka s názvem Casablanca 2: Brazaville se měla odehrávat v Tangeru a měl v ní Rick být na začátku odhalen jako skutečný nacistický špion a zabit), Beetlejuice (dvojka měla nést název Beetlejuice goes Hawaiian, což mluví samo o sobě) nebo třeba Dokonalá bouře, kde by se situace z jedničky opakovala. Na nic z toho ovšem (naštěstí) nedošlo. Jak je vidět, Hollywoodští producenti mají občas hodně divokou fantazii.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Power Rangers: Strážci vesmíru | Power Rangers [35%]

Strážci vesmíru jsou kulturní fenomén, na kterém vyrůstalo hned několik generací dětí v devadesátých letech. Někoho však napadlo, že po mnoha televizních seriálech, které se natáčí do současnosti, je na čase značku představit v novém filmu, který přiblíží v nové verzi zrod těchto ikonických hrdinů. Film si na starosti vzal Dean Israelite, který si před dvěma lety udělal jméno sci-fi snímkem Projekt minulost. Dokázal představit tuhle látku novým i starým divákům ve velkém stylu nebo jsou Power Rangers: Strážci vesmíru první velký průšvih letošního filmového léta?

Ze zákulisí filmu #5 | Největší komerční průšvihy

Vítejte u dalšího dílu nepravidelné rubriky Ze zákulisí filmu, ve které se čas od času pokouším přiblížit události z pozadí filmového průmyslu, které vrhají na filmovou produkci trochu jiné světlo. Poté, co jsme se v minulých dílech podívali na filmy, které nevznikly a některé lidi to možná zamrzelo, se dnes podíváme na zoubek snímkům, které vznikly, nicméně jejich producenti by nejspíše byli rádi, kdyby tomu tak nebylo. V dnešním článku se totiž budu věnovat takzvaným komerčním bombám nebo propadákům, tedy filmům, které díky obrovským nákladům a mizernému komerčnímu výkonu skončily pro studia jako ztrátové, mnohdy i více jak několik desítek milionů dolarů. Pojďme tedy na to. 

Blade Runner 2049 [85%]

Jeden z největších filmových kultů posledních desetiletí hlásí návrat. Sci-fi Blade Runner Ridleyho Scotta se dočkalo přímého následovníka od jednoho z nejvelebenějších režisérů současnosti, které včerejším dnem vstoupilo do českých a slovenských kin. Pro velkou část publika se jedná dokonce o filmovou událost podzimu (ne-li celého roku). Očekávání byla veliká, nicméně už ze začátku je potřeba říct jednu věc. Blade Runner 2049 je filmová pecka, kterou si nebudete chtít nechat ujít, ať už jste fanoušci originálu, či nikoliv.