Přeskočit na hlavní obsah

Triple Frontier

V kinech pomalu ale jistě začíná nová filmová sezona a studia si připravují svoje největší hity na premiéry v následujících týdnech a měsících. Netflix ale nehodlá stát jen tak v koutě a má připraveno hned několik nákladných produkcí, kterými si hodlá napravit reputaci po těch několika přešlapech, které v rámci originální tvorby za poslední dobu divákům naservíroval. Koncem minulého týdne vypustil na svojí službě hvězdně obsazenou novinku Triple Frontier, která se po několika odkladech a přeobsazeních dočkala realizace. Jak se tenhle thriller o loupeži bohatství drogového krále podařil?  Santiago 'Pope' Garcia (Oscar Isaac) se snaží už roky dopadnout drogového krále, který se skrývá někde v Kolumbii a ovládá nejenom organizovaný zločin ale také policejní složky a vládu. Jednoho dne při zásahu se ovšem dostane k informaci, která změní jeho život. Nejenom že zjistí, kde se skrývá, zjistí také, že má u sebe v domě několik desítek milionů dolarů. Rozhodne se tedy místo kontaktování zkorumpovaných policistů dát dohromady svůj bývalý vojenský tým. Přesvědčit ovšem tým několika vojáků ve výslužbě k takto riskantní akci nebude zrovna jednoduché... 

Musím říci, že filmy jako je právě probíraná novinka Triple Frontier mi v kinech pomalu ale jistě začínají chybět. Ať už je totiž tenhle thriller jakýkoliv, peníze a řemeslo jsou na něm zatraceně moc vidět. A to je v době, kdy se každý druhý filmový tvůrce snaží zaplácnout co největší množství filmu velkolepými digitálními triky a hodně tzv "eye-candy" záběrů, tady k impozantnímu dojmu stačí hodně slušná práce s kamerou v exteriéru. Atmosféru jakou se režiséru J.C. Chandorovi daří v rámci něco málo přes dvě hodiny vytvořit, by filmu mohl kdekdo závidět.     


Nejde totiž jenom o hvězdami nabité obsazení, které ve výsledku nemá vlastně chybu, protože tu rozmanitou vojenskou jednotku všem zúčastněným prostě věříte. Jde i o to, jakým způsobem film odkrývá a vypráví svůj příběh, díky čemuž dává vyniknout nejenom samotným postavám ale také vlivu tíhy, jakou na člověka může množství peněz řešící všechny problémy života a zajišťující budoucnost sebe a svých nejbližších přenést. Boj se sebou samým a snaha zachránit z lupu co nejvíce jsou jedny z hlavních taháků tohoto filmu. 

Přičtěte si nehostinné prostředí Jižní Ameriky ovládané drogovými kartely a slušnou hudební režii, která kromě slušného soundtracku využívá také hned několika osvědčených hitů pro dokreslení atmosféry a máte výsledek, který jen tak ve filmových novinkách už jen z principu prostě nezapadne.   


Triple Frontier je dospělý thriller, který zvládá podat divákům během dvou hodiny hutnou atmosféru, trochu akce a především dostatek napětí, které jen utužují skvělé herecké výkony. Dokonce bych si dovolil tuhle podívanou označit jako první opravdu velký jackpot ze strany Netflixu. Tam kde komorní drama bodovaly v rámci možností a Bright i na svůj rozpočet moc velkolepé zábavy nepředvedl, tahle mrazivá epizoda ze světa drogových kartelů je prostě ukázková práce po všech ohledech a myslím, že i v kinech by dovedla udělat hodně parády.

V závěru sice filmu trochu dochází dech a tak může působit ve své závěrečné části přeci jen trochu zdlouhavěji, přesto v rámci možností i v těchto momentech scénář Marks BoalsJ.C. Chandora funguje. Další výtkou by pak mohla být samotná konfrontace týmu se svými stopaři, která působí sice dobře nahodile, ovšem její realizace je trochu slabší s ohledem ke zbytku filmu a jeho ostatním akčním sekvencím. 


Ale už jen z principu že čistokrevné thrillery se v blockbusterovém prostředí zrovna nenosí, je téhle novince prostě snadné fandit. Máte-li tedy náladu na film o loupeži, která k ideálnímu průběhu měla hodně daleko, pak mohu novinku Triple Frontier vřele doporučit. 

Snímek Triple Frontier je pro předplatitele služby Netflix dostupný od 13. března. 
Skvělé obsazení bez výhrad, slušná atmosféra a především parádní zpracování dělají z Triple Frontier podívanou, která nejenom, že patří k tomu nejlepšímu co Netflix vyprodukoval, dokáže udělat hodně parády bez ohledu na původ. J.C. Chandor natočil dospělý thriller který baví díky skvěle budovanému napětí od začátku až do konce. 

Triple Frontier
Akční / Dobrodružný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2019, 125 min

Režie: J.C. Chandor
Scénář: Mark Boal, J.C. Chandor
Kamera: Roman Vasyanov
Hrají: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Pedro Pascal, Garrett Hedlund, Adria Arjona, Reynaldo Gallegos, Sheila Vand, Christine Horn
Producenti: Alex Gartner, Charles Roven
Střih: Ron Patane
Scénografie: Greg Berry
Kostýmy: Jacqueline West

Na VOD od: 06.03.2019 Netflix

https://www.csfd.cz/film/276547-triple-frontier/
https://www.imdb.com/title/tt1488606/


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Akta Pentagon: Skrytá válka | The Post

Za vlády prezidenta Richarda Nixona se na povrch dostala řádka vládních afér, které pohnuly jak americkou domácí, tak zahraničně politickou situací. Ještě než však propukla aféra Watergate, dostala se do popředí médií aféra ohledně tzv. Pentagon Papers - zveřejnění přísně tajného dokumentu o americkém působení ve válce ve Vietnamu, které nechal zpracovat v roce 1967 ministr obrany Robert McNamara. Zveřejnění údajů v této zprávě otřáslo nejen obyvatelstvem USA ale také základy svobody tisku zakotvené v ústavě Spojených států. A přesně tuhle situaci a její vývoj se pokouší novinka jednoho z největších filmařů přiblížit v novém filmu. Stojí ale tahle lekce z historie za návštěvu?  

Hold the Dark

Netflix si na filmový podzim nachystal do distribuce hned několik zajímavých snímků, se kterými se pokusí u fanoušků zabodovat a dokázat tak, že zásadní události podzimu diváci mohou hledat i někde jinde, mimo plátna kin. Jedním z nich by měl být i mysteriozní thriller od režiséra povedeného Green Room . Podařilo se  mu z výletu do nehostinné přírody na Aljašce vykouzlit zajímavou podívanou a napodobit tak úspěch podobně laděného snímku  Wind River z minulého roku?

Chicagský tribunál | The Trial of the Chicago 7

Díky opět se zpřísňujícím opatřením a všeobecné situaci nejenom ve filmovém průmyslu je osud očekávaných filmových hitů zatím neznámý. Velké letní filmy se odsouvaly prvně na podzim, poté na příští rok s nadějí, že situace se dramaticky zlepší. Není to ovšem problém jen velkých blockbusterů ale také umělecky hodnotnějších filmů, které pomýšlejí na nějaké to ocenění začátkem příštího roku. Jedním z takových byl i hvězdně obsazený příběh na motivy skutečných událostí z tvůrčí dílny Aarona Sorkina Chicagský tribunál , který od Paramountu v červnu koupil Netflix aby jej v půlce října nabídly svým předplatitelům. A byl to od nich zatraceně dobrý tah...