Přeskočit na hlavní obsah

Dylan Dog: Dead of Night [35%]



http://www.csfd.cz/film/234817-dylan-dog-dead-of-night/


Režie:

 Kevin Munroe

Hudba:

 Klaus Badelt


Komiksové filmy táhnou. Alespoň si to myslí Hollywoodská studia a přichází se solidním zástupem filmů podle kreslených hrdinů každý rok. A ať již jsou jejich kvality jakékoliv, většinou se okolo nich točí poměrně velká spousta peněz. Chvíli trvalo než se studia rozhodla zabřednout i do evropských komiksů a vyslat do distribuce nějakou odpověď na americké patrioty.  Tou první větší vlaštovkou se pokusil být italský komiks Dylan Dog, respektive jeho filmová adaptace. Jak to tedy s touhle nízkorozpočtovou adaptací s ex-Supermanem v hlavní roli dopadlo?


Dylan Dog je soukromým detektivem, který se živý sledováním nevěrných manželů a pořizováním důkazů proti nim. V minulosti však byl speciálním vyšetřovatelem zvoleným pro vyšetřování zločinů mezi nemrtvou částí obyvatelstva New Orleans. Je nucen navrátit se z důchodu, který si zvolil po smrti své přítelkyně, díky sérii vražd napříč různými rasami obyvatel, které souvisejí se zmizelým artefaktem, který může svému majiteli zajistit rozhodující prvek v případné válce, ke které se schyluje. Dylanův asistent, který se stane jednou z obětí se však navrací v podobě zombie a objevuje svět nemrtvých, který existuje souběžně s tím naším.



Z pohledu neznalého komiksové předlohy, může znít hlavní zápletka snímku jako koncentrát brakových záležitostí smíchaný jako pomyslný dort od pejska a kočičky. Přeci jen, pohybujeme se tu v béčkových vodách, ať se to již autoři snaží zamaskovat sebevíc. Přítomnost známějších tváří ( Ruth, Stormare, Diggs) tu totiž má jen sloužit jako prvek, odvádějící pozornost od faktu, že celý snímek od začátku až do konce je levnou variací na stokrát viděné. Nenapomáhá tomu ani fakt, že efekty a kompletní masky vypadají jako z dob Buffy, přemožitelky upírů.


Takovýchto filmů pochybných kvalit je tu ročně několik desítek, ovšem ne každý si hraje na sofistikovanou zábavu. Dylan Dog se totiž snaží tvářit jako typický badass nářez zaseknutý v devadesátých letech, ovšem oproti například nedávným Loosers nebo A-Teamu mu to nevěříte ani minutu. Co naplat, že jsou některé sekvence povedené a některé dialogy vyvolají šibalský úsměv na tváři, když jich je na celou hodinu a tři-čtvrtě opravdu málo. Nezachraňuje to ani hudba Klause Badelta, ani rádoby oldschoolové zpracování.


Dylan Dog tak končí jako vcelku nudná a nezajímavá směsice hororových prvků, komediálních podtónů a rádoby seriozní adaptace komiksu, která se prostě nepovedla. Ačkoliv se totiž tvůrci silně inspirovali v kinematografii devadesátých let, nepovedlo se jim to namíchat tak, abyste jim to alespoň částečně věřili. Bohužel, potenciál tam byl.

Dylan Dog, soukromý detektiv zaseknutý v devadesátých letech zatímco doba okolo něj se už pohnula trochu jinam. Neplatí to však jen o hlavním hrdinovi ale o celém snímku. V celku nudný mix komedie a hororu v komiksovém balení totiž míchá koktejl s prošlou lhůtou trvanlivosti, který je nestravitelný snad i pro zapřísáhlé příznivce předlohy. Známé tváře se tak snaží jen odvrátit pozornost od toho, že tohle se zkrátka nepovedlo. 

 Hodnocení
35%




Koktejl :
20 % Nuda
30 % Efekty jak z Buffy
25 % Hra zblbněte si svého diváka
25 % Promarněná šance

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Akta Pentagon: Skrytá válka | The Post

Za vlády prezidenta Richarda Nixona se na povrch dostala řádka vládních afér, které pohnuly jak americkou domácí, tak zahraničně politickou situací. Ještě než však propukla aféra Watergate, dostala se do popředí médií aféra ohledně tzv. Pentagon Papers - zveřejnění přísně tajného dokumentu o americkém působení ve válce ve Vietnamu, které nechal zpracovat v roce 1967 ministr obrany Robert McNamara. Zveřejnění údajů v této zprávě otřáslo nejen obyvatelstvem USA ale také základy svobody tisku zakotvené v ústavě Spojených států. A přesně tuhle situaci a její vývoj se pokouší novinka jednoho z největších filmařů přiblížit v novém filmu. Stojí ale tahle lekce z historie za návštěvu?  

Black Widow

Dlouho odkládaná sólová mise pro Black Widow je konečně tady. Zatímco Warneři se se svými komiksovkami snažili alespoń částečně uspět v době pandemie, Marvel odkládal dokud to jen šlo. A tak jeho letošní filmová a seriálová nabídka je o to objemnější. Po trojici seriálů se ovšem dostává ke slovu i samotný snímek, který celou novou fázi Marvelu měl původně odstartovat. Výprava do minulosti nejvýraznější ženské členky Avengers do období chvíli po  Captain America: Občanská válka   je právě teď v kinech. Vyplatí se na ni vyrazit?    

Rychle a zběsile 7 | Fast & Furious 7 [70%]

Lamentovat nad tím, že se kdysi celkem laciná značka proměnila na jednoho z akčních tahounů posledních let, nemá moc smysl. Série Rychle a zběsile tento přechod učinila již před několika díly a nikdo si moc nestěžuje, neboť velkých akčních filmů pro velké kluky a holky je v dnešní době v kinech jako šafránu. Když k tomu navíc dopadla spolupráce Jasona Stathama, který byl původně v plánu pro předchozí díl, ale neměl v té době moc čas na časově náročnější roli, čehož využili alespoň v potitulkové scéně (kterou si stejně ukradl většinu filmu pro sebe), očekávání se šponovaly vysoko. Trochu je zpražilo náhlé úmrtí Paula Walkera, díky kterému musel film na přetáčky a do střižny, a do kin se v důsledku toho dostal až teď. Jak tedy dopadl nejnovější díl této vysokooktanové podívané, který má odstartovat třetí trilogii v rámci série? Poté, co se skupině podařilo zastavit Owena Shawa ( Luke Evans ) na konci minulého dílu a poslat jej do nemocnice vrací se zpět domů. To ovšem ještě netuš